قیمت گذاری و هزینه مشاوره تحصیلی خصوصی بر چه مبنایی است؟

اگر جلسه مشاوره ، روانشناسی و انگیزشی باشد قیمت آن توسط سازمان نظام روانشناسی کشور تعیین می شود و بر اساس مدرک کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است و محاسبه جلسات روانشناسی بر مبنای دقیقه است و مدت زمان این جلسات بین 30 الی 60 دقیقه است.

اما اگر جلسات مشاوره، برنامه‌ریزی درسی و تحصیلی خصوصی باشد قیمت گذاری‌های آن متفاوت می شود که به شرح زیر است؛

 • محاسبه قیمت مشاوره کنکور بر اساس جلسه ای :

در این نوع جلسات مشاوره و برنامه ریزی قیمت مشاوره بر مبنای جلسه می باشد که در شهر تهران بسیار گسترده و متفاوت است و تا جلسه ای یک میلیون تومان توسط برخی مشاوران می باشد.

مشاوره تحصیلی تلفنی

 • محاسبه قیمت مشاوره تحصیلی بر حسب هفته :

خیلی از مراکز مشاوره به صورت هفته ای قیمت گذاری می کنند و معمولا در این جلسات مشاوره تعدد دانش آموزان بالا است و برنامه‌ها از قبل مشخص است . اما برخی از موسسات آموزشی کشور در جلسات هفتگی به صورت جلسات انفرادی برگزار می کنند و به داوطلب بر مبنای ویژگی های درسی و فردی برنامه ریزی می دهند .

 • محاسبه قیمت مشاوره کنکور بر مبنای ماه :

یکی از بهترین نوع قیمت گذاری مشاوره تحصیلی ماهانه می باشد . در این صورت اگر شما از کیفیت ماه اول راضی نباشید ماه دوم ادامه نمی دهید . حال سوال برخی در این است که قیمت گذاری بر مبنای هفته مناسب تر است و اگر رضایت نداشتیم فقط یک هفته از بین رفته است نه یک ماه اما جا دارد به شما بگوییم که تجربه چندین سال کار نشان داده است که مشاوره درسی فرایندی است که حداقل به سه هفته زیر بنا سازی نیاز دارد و شما در یک هفته نمی توانید نتیجه مطلوب را کسب کنید و حداقل باید سه هفته به پیش بروید تا اولین تغییرات را بتوانید با چشم ببینید .

 • محاسبه قیمت مشاوره تحصیلی به صورت سالانه :

می توان گفت که بدترین نوع قیمت گذاری به صورت سالانه است چرا که اگر شما در اوسط سال از مشاور خود راضی نباشید هزینه شما عودت داده نمی شود و مشاوران مجبورند که تمامی نکات را به یکباره به شما نگویند تا مجبور باشید تا انتها ادامه دهید چرا که نگران کنسل شدن جلسات مشاوره نیستند.

پس در انتخاب مشاور تحصیلی خود قرار داد های خود را به صورت ماهانه تنظیم نمایید تا هم شما بتوانید بهترین استفاده را ببرید و هم مشاوران به شما ماه های متمادی بتوانند خدمات بدهند .

 

با توجه به چه پارامتر هایی قیمت مشاوره تحصیلی باید مشخص شود ؟

یادتان باشد در انتخاب مشاور تحصیلی حتما پارامتر های زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید سال خوب و پر باری را پشت سر بگذارید و به تمامی مقاصد و اهدافتان برسید . این ایتم ها عبارتند از :

 

 • مشاوره با افراد کارشناس و تحصیل کرده در حوزه مشاوره و روانشناسی :
 • در خیلی از مراکز آموزشی شما با دانشجویان هم قدم می شوید . هر چقدر که آن فرد رتبه خوبی آورده باشد و دانشجو پزشکی یا هر رشته و دانشگاه برتری باشد مشاوری با تجربه نیست و نمی تواند درخیلی از موارد به شما راهنمایی درستی بدهد . حتما در انتخاب مشاور لازم است که فرد اصلی آن برند یا مجموعه در ارتباط باشید یا مشاور شما سالها سابقه تخصصی در زمینه مشاوره داشته باشد و تحصیلات مرتبط داشته باشد .
 • ارائه خدمات مشاوره ای :

شما در مشاوره خود باید اقلام و خدمات مشاوره ای دریافت کنید و این بر قیمت مشاوره تحصیلی اثر می گذارد . داشتن دفتر برنامه ریزی ، معلم خصوصی خوب ، کلاس های رفع اشکال ، منابع کمک آموزشی و … تمامی اینها اگر به صورت رایگان ارائه شود بر قیمت مشاوره تحصیلی اثر می گذارد . در انتخاب مشاور خود دقت داشته باشید که چه اقلامی را به صورت رایگان دریافت می کنید .

 • پشتیبانی تلفنی :

شما لازم است که در هفته حداقل 3 مرتبه با مشاور خود در ارتباط باشید و نقاط قوت و ضعف خود و نحوه اجرای برنامه را با مشاور در میان بگذارید . خیلی از مشاوران تلفن تماس خود را در اختیار داوطلبان قرار نمی دهند یا به صورت محدود اجازه صحبتو تماس می دهند . مشاوری را انتخاب کنید که بتوانید 24 ساعته و در هر زمان که می خواهید و نیاز دارید با مشاور خود در ارتباط باشید .

 • تعداد جلسات مشاوره در ماه :

برخی از مشاوران در ماه 2 مرتبه جلسه تشکیل می دهند ، برخی 3 مرتبه یعنی هر 10 روز یکبار و برخی هر هفته یعنی 4 جلسه در ماه و در بدترین حالت برخی هر ماه یک جلسه تشکیل می دهند . که تعداد جلسات بر قیمت گذاری مشاوره تحصیلی اثر می گذارد ولی بهترین نوع مشاور تحصیلی در این است که در ماه هر هفته برای شما جلسه مشاوره تشکیل دهد .

 • جلسات مشاوره گروهی یا فردی :

برخی از مشاوران به صورت گروهی مشاوره می دهند یعنی در همایش های چند صد نفری ماهانه برخی به صورت گروه های کوچک چند نفره و برخی کاملا فردی و خصوصی که قیمت گذاری هر یک از این جلسات متفاوت می باشد . و اما بهترین نوع آن چیست ؟ ما معتقدیم همانگونه که هر فرد اثر انگشت منحصر به فرد خود را دارد همانطور هم هر فرد برنامه ریزی مخصوص به خود را دارد . بهترین نوع مشاوره در جلسات مشاوره فردی و کاملا خصوصی است که کل زمان جلسه برای خود شما باشد و برنامه ریزی کاملا برای شخص خود شما و متناسب با ویژگی های شما انجام شود نه برنامه ریزی گروهی و یا برنامه ریزی از قبل انجام شده.

 • مدت زمان جلسه مشاوره:

مدت زمان جلسات مشاوره از 30 دقیقه الی چند ساعت است که 30 دقیقه بسیار کم است و جلسات ساعتی هم بیشتر به صورت همایش های گروهی انجام می گیرد که توصیه نمی کنیم . بهترین زمان مشاوره بین 60 الی 90 دقیقه است که مشاور بتواند تمامی جنبه های شما را بررسی کند . اگر شما در ماه 4 جلسه مشاوره داشته باشید و زمان هر جلسه 90 دقیقه باشد به همراه پشتیبانی و جلسالت غیر حضوری ایده آل ترین مشاور را بر گزیده اید

آیا داشتن مشاور برای کنکور نیاز است ؟

یکی از مواردی که اکثر کنکوری ها به دنبال اون هستن، داشتن یک مشاور خوب و کاربلد هست. شخصی که بتونه روند صحیح پیشرفت در کنکور سراسری رو برای داوطلب مشخص کنه و تا روز کنکور با دادن برنامه ریزی و گفتن نکات مشاوره ای کلیدی ما رو به سمت موفقیت چشم گیر هدایت کنه. در این بین کم نیستن کنکوری هایی که داشتن مشاور و برنامه ریز حرفه ای رو کار اشتباهی میدونن و احساس میکنن که با گرفتن مشاور هزینه بیهوده ای رو باید هر ماه خرج کنن در حالی که برای اون ها هیچ فایده ای نخواهد داشت.

با توجه به این دیدگاه ها تصمیم گرفتیم در این مقاله به ویژگی های یک مشاور خوب و کاربلد اشاره کنیم تا بتونیم به شما در اتخاذ این تصمیم مهم کمک کرده باشیم.

یک مشاور خوب و کاربلد باید یک سری کار ها و ویژگی های مهم و تاثیر گذار برای ما انجام بده

 

چرا باید مشاوره خصوصی داشته باشیم؟

سوال خیلی خوبیه اما جوابی که برای این سوال وجود داره اینه که سال کنکور به هیچ وجه سال آزمون و خطا نیست. کمتر کسی رو پیدا میکنید که روی آینده خودش ریسک کنه! اگر پشت کنکوری هستین، داشتن مشاور اکیدا توصیه میشود. شما یک بار کنکور دادید و و نتیجه دلخواهتون رو نگرفتین. بهتره تو سال جدید روش ها و ایده های جدید رو امتحان کنین.

به علاوه اکثر پشت کنکوری ها به دلایل مختلف مجبورن فشار روانی بیشتری رو نسبت به بقیه تحمل کنن.  اگه نظام جدید هستین، مشاوره کنکور میتونه فرصت پیشرفت سریع تر رو در اختیارتون بذاره. با توجه به اینکه این اولین سال‌هایی هست که کنکور نظام جدید در حال برگزاری است،  یه مشاور کنکور که تو سال های اخیر کنکور داده و موفق هم شده میتونه تجربیات دست اولی رو در اختیارتون بذاره اگه سال های زیادی هست که از کنکور و درس و کتاب دور بودین واجب ترین چیزی که اول باید تهیه ش کنین مشاوره کنکوره. حتی مهم تر از هر منبعی. تبلیغات تو فضای کنکور زیاده. کاریش هم نمیشه کرد. اما این مهمه که به حرف چه کسی گوش بدیم‌. آیا بهتر نیست اول بریم سراغ کسی که قبلا این راه رو با موفقیت پشت سر گذاشته؟

 

چرا برای مشاوره خصوصی هزینه کنیم وقتی می توانیم برنامه آماده و بلند مدت با قیمتی کمتر بخریم یا از بودجه بندی آزمون ها رایگان استفاده کنیم ؟

از دیدگاه ما دادن یک برنامه مشترک برای همه مثل همه یعنی برنامه ندادن به همه.

زمانی که برنامه ریزی کلی دریافت میکنید حداقل به دو مشکل برمیخورید :

اول اینکه برنامه مطابق با سطح علمی شما نیست و باتوجه به تسلط شخصی شما در دروس مختلف ریخته نشده است؛ (پس از دیدگاه شما برای برخی دروس کم حجم و برای برخی دیگر سنگین است)
همچنین به احتمال زیاد این برنامه از پیش تعیین شده با سرعت پیشروی کلاس ها و منابع آموزشی شما مطابقت ندارد .

دوم اینکه خیلی از برنامه ها صرفا به روی کاغذ می مانند و اجرایی نیستند ؛ چون در صورتی که از این مدل برنامه ها عقب بیفتید انعطاف لازم برای دوره و توقف پیشروی را ندارد و عمدتا برنامه های بلند مدت و از پیش ریخته شده صرفا ظاهر گول زننده و منظم همراه با دوره های زیاد را دارند اما در منطق حجم کار انجام شده ، تعداد دورهای مطالعه یک درس و انتخاب فصول اولویت دار برای هر داوطلب کاری بس زمان بر و تخصصی می باشد که با بررسی دقیق روند حرکتی و تسلط علمی وی امکان پذیر است .

 

قیمت مشاوره تحصیلی برای کنکور (قیمت مشاوره کنکور)

امروزه مشاوره تحصیلی بسیار گسترده شده است و آموزشگاه ها و مرکز مشاوره های مختلفی در شهر های مختلف و مخصوصا شهر تهران دایر شده است . برای همین بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری به دنبال یک مشوار تحصیلی خوب می گردند که تمامی نیاز های انها را برطرف سازد . برای همین در این مطلب قصد داریم که به شما ایتم های یک مشاور تحصیلی خوب را معرفی کنیم و قیمت گذاری جلسات مشاوره و برنامه ریزی را به شما ارلئه دهیم در ادامه با ما همراه باشد .

 

مشاوره به صورت تلفنی باشد یا حضوری ؟

جلسات مشاوره می تواند هم به صورت حضوری برگزار شود هم به صورت تلفنی امروزه به دلیل گسترده شدن شیکه های اجتماعی و مجازی برقراری ارتباطات کاری بسیار آسان است و از جهت دیگر دانش آموزان شهر های مختلف می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی در پایتخت مطلع شوند .

برای همین برگزاری جلسات می تواند به صورت غیر حضوری باشد که هم ارزان تر است و هم در زمان شما صرفه جویی می کند و نیازی به زمان رفت و آمد نیست و هم می توان جلسات را به صورت حضوری برگزار کرد . بهتر است جلسات در منزل شما برگزار شود تا محیط مطالعه شما توسط مشاور بررسی و آنالیز شود .

برای همین داوطلبان شهر های مختلف نیز می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی به صورت مجازی یا آنلاین یا غیر حضوری بهره مند شوند .