بهترین کتاب در زمینه مشاوره تحصیلی

 

اهمیت فرایند تحصیل برای والدین و نیز افزایش رقابت بین دانش آموزان برای کسب رتبه‌های برتر و صندلی رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و … در دانشگاه‌های برتر کشور، کنکوری‌ها را نیازمند به استفاده از بهترین کتاب در زمینه مشاوره تحصیلی کرده است. کتاب در زمینه مشاوره تحصیلی، در حقیقت مهمترین کتاب کنکوری‌ها در سال کنکور است که باید به طور پیوسته مورد استفاده کنکوری‌ها و نیز خانواده آنها قرار گیرد.

در واقع هرچه اطلاعات کنکوری‌ها درباره فرایند برنامه‌ریزی تحصیلی بیشتر باشد، درصد موفقیت آنها در کنکور سراسری بیشتر خواهد بود. بنابراین اگرچه داشتن مشاور کنکور حرفه‌ای از ملزومات موفقیت در کنکور است، اما تجربه بهترین مشاوران کنکور نشان داده‌است، بهرمندی از بهترین کتاب در زمینه مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی کنکور، درصد موفقیت شما را به طرز قابل توجهی بالاتر خواهد برد.

 

مطالب کتاب برای مشاوره تحصیلی

این دست کتاب‌ها که به نحوی از انحا در تلاش برای تبیین چگونگی مشاوره تحصیلی حرفه‌ای و آموزش آن هستند، تا حدی می‌توانند شاگرد کنکوری را به یک همیار مشاور کنکور تبدیل کنند. به این ترتیب که با توضیح عوامل مؤثر در موفقیت شما در کنکور و لزوم برنامه‌ریزی تحصیلی، شاگرد کنکوری را با همه متغیرهای تاثیرگذار بر کنکور آشنا می‌کنند.

بینشی که کتاب مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی به کنکوری‌ها می‌دهد به آنها کمک می‌کند درک درست‌تری از توصیه‌های مشاورکنکور خود داشته باشند و به این ترتیب با درک ضرورت نکات مهم و شیوه‌های نوین برنامه‌ریزی تحصیلی، اجرای صحیح‌تر و با دقت‌تری داشته باشند.

 

نکات مهم در خرید کتاب برای مشاوره تحصیلی

با توجه به عناوین متعدد کتاب در حوزه مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی، باید توجه کنید که نکاتی را هنگام انتخاب آنها رعایت کنید. این کتاب‌ها با دلایل قوی می‌توانند اثر زیادی بر ذهن شما کنکوری‌ها داشته باشند. بنابراین مهم است که شما قبل از خرید این کتاب‌ها از صحت اطلاعات و حرفه‌ای بودن آنها اطلاع کسب کنید.

نکاتی که باید به آن توجه کنید عبارت است از:

  • سرفصل‌های بهترین کتاب مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی باید به نحوی باشد که چیزی به دانش شما اضافه کند. به طور مثال، شیوه برنامه‌ریزی جدولی از مقدماتی‌ترین روش‌های برنامه‌ریزی است که حتما تمام افراد با آن اشنایی دارند و خواندن مطلب در مورد آنها غیرضروریست.
  • در کنار مشاوره تحصیلی، به معرفی و تبیین روش‌های کاربردی برای موفقیت در کنکور مثل تکنیک‌های مؤثر در تست‌زنی، مدیریت زمان، تکنیک‌های مطالعه و یادگیری پرداخته باشد.
  • با نثری ساده و روان به دور پیچیدگی‌های مرسوم در کتاب‌های تخصصی، مفهوم را برای فهم عموم قابل فهم کرده باشد.
  • شاید مهم‌ترین ویژگی که باید در بهترین کتاب مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی رعایت شود، کاربردی بودن مطالب آن است. نظریه پردازی صرف، تنها منجر به سردرگمی خوانندگان می‌شود.

 

اطلاعات به روز در بهترین کتاب مشاوره تحصیلی

با توجه به رشد گسترده علم و یافته‌های علمی، و شدت رقابت بین کنکوری‌ها، عاقلانه آن است که در زمینه مشاوره تحصیلی و برنامه‌ریزی کنکور، از متدهای به روز که بهینه و با راندمان بالاتر هستند استفاده شود. جدیدترین و بهترین کتاب مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی در ایران کتاب “یادگیری چالشی” به قلم مهندس حسین‌پور است.

 

هدف بهترین کتاب در زمینه مشاوره تحصیلی

کتاب “یادگیری چالشی” با تمرکز بر روش‌های نوین مشاوره تحصیلی و شرح آن به عموم، در تلاش برای از بین بردن کلیشه‌های غلط سابق و متاسفانه رایج، در جامعه و مشاوران کنکور کشور است. تجربه و علم هر دو گواه این موضوع هستند که به طور مثال، روش‌های جدولی در برنامه‌ریزی تحصیلی یا مشاوره‌های صرفا انگیزشی، دیگر در این رقابت شدید کارایی خاصی ندارند.

بنابراین وقت آن رسیده یافته‌های قبلی را با دانش به روز و نوین جایگزین کنیم.

 

آنچه در بهترین کتاب برای مشاوره تحصیلی می‌خوانیم

بهترین مشاوران کنکور کشور می‌دانند که زمانه برنامه‌ریزی جدولی گذشته است. اگرچه هنوز بخاطر اصرار شاگردان کنکوری، گاها این شیوه نیز برای آنها توضیح داده خواهد شد، اما این روش به هیچ عنوان مورد تایید متخصصان علوم اعصاب و متناسب با الگوهای یادگیری ذهن انسان نیست.

در این کتاب با مفهوم یادگیری چالشی آشنا می‌شوید و خواهید دانست چرا شاگردان کنکوری‌‌ای که از این روش استفاده می‌کنند دارای برتری ذاتی خاصی نسبت به سایر رقبای خود در کنکور سراسری می‌شوند.

علاوه بر مطالب مربوط به مشاوره تحصیلی، اطلاعات کاربردی زیادی درباره تکنیک‌های مطالعه و یادگیری، چگونگی رفع اشکال و شیوه صحیح مطالعه دروس مختلف نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای آشنا شدن با مفهوم یادگیری چالشی و تکنیک‌های به روز تست‌زنی، و نیز مشاوره تحصیلی حرفه‌ای، کتاب “یادگیری چالشی” را خریداری کنید.