بهترین مشاور کنکور تجربی کیست؟

مشاوره تحصیلی تلفنی

 

 

ویژگی‌های بهترین مشاور کنکور تجربی

1- مشاور کنکور خوب تجربی  به تمامی منابع و ویرایش های جدید آگاهی دارد و مسلط است و اطلاعاتش راجب تمام کتاب های جدید کنکوری به روز است.​

 

2- مشاور تحصیلی کنکور تجربی تسلط کافی بر روی مباحث دارد و مسلط به برنامه ریزی کنکوری است و مهارت لازم و کافی برای ایجاد انگیزه در داوطلبان و برنامه ریزی حرفه ای برای همه داوطلبان کنکور را دارد.​

 

3- به عقیده مشاور رشته تجربی برنامه ریزی کنکور باید به گونه ای انجام شود که در ابتدا آسان و به مرور زمان سخت شود و برنامه ریزی باید حتما قابل تغییر باشد که بتوان در صورت نیاز آن را تغییر داد.​

 

4- مشاور خوب کنکور تجربی باید برای سوالات دانش آموزانی که تصمیم میگیرند تازه به صورت خیلی جدی برای کنکور شروع به درس خواندن کنند جواب های کافی داشته باشد چون این دانش آموزان تازه متوجه میشوند چقدر سوال راجب کنکور و آمادگی برای کنکور دارند که مشاور کنکور با تجربه باید به تمام این سوالات به درستی پاسخ دهد.

 

5- مشاور کنکور تجربی روش های تست زدن و سایر روش های موفقیت در آزمون  را به دانش آموزان منتقل میکند و برنامه ریزی دقیق روزانه ،هفتگی ، ماهیانه و بلند مدت را برای دانش آموزان خود تنظیم و روند پیشرفت تحصیلی را کنترل میکند.​

 

6- یک مشاور خوب رشته تجربی روحیه پیگیری و پشتکار دارد و روحیه پیگیری مستمر و ارزیابی پیشرفت تحصیلی و در صورت نیاز توان برگذاری جلسات هفتگی و حضوری و تماس های روزانه تلفنی را دارد.

 

وظایف مشاور کنکور رشته تجربی

وظایف مشاور کنکور تجربی

یک مشاور تجربی خوب اول توانایی عملی دانش آموزان را بررسی میکند اهداف کوتاه مدت و بلندمدت و برنامه ریزی دقیق روزانه و هفتگی و ماهیانه و … برای مطالعه دروس را به دانش آموزان ارائه میدهد.

مشاور تحصیلی تجربی روش های مطالعه درس های مختلف و تست زدن و روش های رفع اضطراب را به دانش آموزان آموزش میدهد.یک مشاور با تجربه کنکور تجربی ،نتایج حاصل از آزمون های آزمایشی دانش آموزان را بررسی میکند و متناسب با آن برنامه ریزی درسی را تغییر یا ادامه میدهد.

 

بهترین نوع برنامه ریزی از نظر یک مشاور رشته تجربی

بهترین نوع مشاوره کنکور تجربی

1- اول باید منابع مشخص شود هم منابع آموزشی هم منابع تستی .

2- منابع آموزشی بهتر است از تست های کنکور سال قبل تشکیل شده باشند.

3- روی درس های پایه باید تمرکز بیشتری شود .

و نکته مهم این است که کسانی که برای بار دوم در کنکور تجربی شرکت می‌کنند باید اول مروری بر فعالیت های سال گذشته داشته باشند و به این نتیجه برسند که کدام فعالیت را باید اضافه یا کم کنند.

تکنیک های مشاور کنکور برای تست زدن تجربی‌ها

بهترین مشاور کنکور تجربی

فقط سر جلسه کنکور نباید از تکنیک های تست زدن استفاده کرد اگر در درسی ضعیف هستید توصیه میشود از مشاور تحصیلی کنکور تجربی کمک بگیرید و با تمرین مهارت های تست زدن روی تست های دشوار کنکور تمرکز بیشتری داشته باشید.

سعی کنید بر روی درس های عمومی کنکور تسلط کافی داشته باشید چراکه تقریبا 40% از قبولی کنکور شما وابسته به دروس عمومی است مشاور کنکور تجربی برنامه ریزی برای خواندن دروس عمومی را به شما ارائه می‌دهد که زمان های خاصی از روز را به خواندن این درس ها اختصاص دهید.

 

آشنایی با زیر گروه های تجربی

ضرایب کنکور تجربی

برای شناخت بیشتر شغل ها و رشته هایی که تجربی وجود دارد باید از منابع و زیرگروه درس ها اطلاع داشته باشد مشاور با تجربه کنکور تجربی اطلاعات لازم و کافی را در این باره به شما میدهد شما باید بدانید برای هر رشته کدام درس ها اهمیت بیشتری دارد و تعداد سوالات بیشتری از آن ها ممکن است در کنکور بیاید.

رشته علوم تجربی شامل 5 زیر گروه میباشد اما اینکه رتبه داوطلبان در هر زیر گروه متفاوت است بسته به ضرایبی است که برای هر درس در نظر گرفته میشود شما به کمک مشاور کنکور میتوانید اطلاعات کافی راجب ضرایب دروس را به دست آورید.

سالانه حدود یک ملیون نفر در کنکور سراسری شرکت میکنند که بیشتر این افراد داوطلب کنکور تجربی هستند . و اغلب با هدف قبولی در رشته های پر طرفدار در این رقابت حاضر میشوند.

برای قبولی در رشته های پر طرفدار در دانشگاه های دولتی باید حداقل از 98 درصد رقبا بهتر عمل کنید و جزو دو درصد برتر داوطلب های کنکور باشید برای این کار به یک مشاور کنکور با تجربه نیاز دارید تا به شما در این راه کمک کند و شما را برای رسیدن به اهدافتان  یاری کند .

علاوه بر این برای پیمودن هر مسیر دشواری داشتن یک راهنمای دلسوز و یک دوست با تجربه بسیار مفید خواهد بود برای پیمودن مسیر پر پیچ و خم کنکور داشتن یک مشاور کنکور تجربی خوب و با سابقه ضروری است.

یکی از توصیه های ما به شما این است که تا زمان کنکور فقط با یک مشاور کنکور و یک برنامه ریزی پیش بروید چراکه اگر شما خود را درگیر برنامه ریزی های متعدد کنید ذهن شما آشفته میشود و به هیچکدام از برنامه ریزی هایتان نخواهید رسید.

به شما پیشنهاد میکنم حتما از راهنمایی های مشاور کنکور تجربی استفاده کنید چرا که شما تجربه کافی در زمینه کنکور را ندارید بنابراین وجود یک مشاور با تجربه میتواند به شما بسیار کمک کند توصیه میکنم با مشاور کنکور بیشتر آشنا شوید.

 

دانستنی هایی راجب کنکور تجربی

دانستنی هایی راجب کنکور تجربی

گروه کنکور تجربی دارای بالا ترین آمار شرکت کنند گان در کنکور سراسری است سالانه حدود 500 هزار نفر تا یک میلیون نفر در کنکور تجربی شرکت میکنند از این رو رقابت سنگینی برای پذیرفته شدن در رشته های پر طرفدار پزشکی ، داروسازی و … میباشد تقریبا 50% از داوطلبان کنکور را رشته تجربی تشکیل میدهد.

 

مشاور رشته تجربی حتما نباید پزشک باشد

این باور که فقط افرادی که زیر 200 آورده اند میتوانند مشاور کنکور خوبی باشند نه تنها درست نیست بلکه کاملا غلط است مشاور کنکور تجربی خوب به شما کمک میکند شیوه درس خواندن خودتون رو پیدا کنید چون شما با بقیه خیلی تفاوت ها دارین و حتما باید شیوه درس خوندن خودتون رو پیدا کنید.

مشاور شما در طول روز باید بین 30 تا 60 دقیقه برای شما وقت بگذارد این وقت در روز نباید کمتر از 15 دقیقه بشود (این یعنی کم کاری مشاور) برنامه نوشتن برای دانش آموزان به طوری که دانش آموز مجبور باشد طبق برنامه مشاور کار کند خیلی کار اشتباهی است.

 

دیدگاه مشخص را کنار بگذارید

یک مشاور تحصیلی خوب کسی است که دیدگاه خودش رو به دانش آموز تحمیل نکنه و باید به دانش آموز آموزش بده که چطور یک برنامه بر اساس نیاز های خودش داشته باشه و چطور به برنامه پایبند باشه و همیشه با انگیزه جلو بره

برای اینکه درس خواندن حوصله سر بر نباشه نباید مدام یه کتاب یا یه مبحث رو خوند باید در طول روز بیشتر از سه درس رو خوند تا درس خواندن کاری کسل کننده نباشه گاهی با پشت سر هم خوانی شما اون درس رو بیشتر یاد میگیرید ولی نکته بدش اینجاست که همونطور که خوب یاد میگیرید خوب هم فراموش میکنید

اخلاق مشاور خیلی مهم است مشاور کنکور تجربی باید با دانش آموز دوست باشد نه اینکه دانش آموز از مشاور خود بترسد و وظایفش را از روی اجبار انجام دهد.

 

بهترین مشاور تحصیلی و کنکور تجربی کیست؟

مشاور کنکور تجربی کیست

مشاور تحصیلی جایگاه ویژه ای در کنکور برای دانش آموزان دارد یک مشاور خوب دانش آموزان را در مسیر درست قرار میدهد و دانش آموزان را هدایت و راهنمایی میکند یک مشاور تحصیلی خوب باید خودش با دانش آموز ارتباط داشته باشد و هیچگاه نباید از یک شخص سوم استفاده کند که بخواهد توسط آن حرف هایش را به دانش آموز انتقال بدهد.

مهمترین کار مشاور این نیست که فقط برنامه ریزی درسی به دانش آموزش ارائه دهد بلکه این است که بتواند در لحظه مناسب راهکار مناسب به دانش اموز بدهد.

 

انتخاب رشته تجربی

انتخاب رشته یک امر مهم در زندگی دانش آموز است و باید به نحوی باشد که دانش آموز را هرچه بیشتر به هدفش نزدیک تر کند و دانش آموز هدف خودش را با مشاور در میان میگذارد و بر  اساس آن هدف برنامه ریزی انجام میشود. انتخاب رشته هیچوقت نباید بر اساس شانس باشد شما باید اول هدف خود را مشخص کنید و بعد این موضوع را بررسی کنید که این هدف از چه شغل هایی عبور میکند.

تقریبا 91% دانش آموزان از مشاور تحصیلی استفاده میکنند اگر به دنبال بهترین مشاور تحصیلی کنکور و یک برنامه ریز خوب برای کنکور و شخصی که مدام پی گیر شما و برنامه ریزیتان باشد هستید شما به یک مشاور کنکور بلند مدت نیازمندید.

 

شناخت کامل و صحیح دانش آموزان رشته تجربی

یک مشاور کنکور خوب و با تجربه باید اطلاعات کامل دانش آموز را دریافت کند و آن اطلاعات را به خوبی تحلیل کرده و بتواند تصمیمی نتیجه بخش بگیرد.

1: مشاور باید با روحیه و علاقه مندی های دانش آموز آشنا شود.

2: مشاور باید از شرایط خانوادگی دانش آموز آگاهی داشته باشد تا با وجود آن شرایط دانش آموز بتواند بازده خوبی داشته باشد.

3: مشاو باید شرایط تحصیلی دانش آموز را به خوبی بداند تا بتواند ساعت های مطالعه را به درستی تعیین کند.

 

شناخت عادت های دانش آموزان تجربی

شما ممکن است عادت های بدی داشته باشید که در طول روز وقت زیادی از شما بگیرد یا ممکن است عادت های خوبی مثل ورزش کردن داشته باشید که برای شما خیلی مفید است یک مشاور خوب رشته تجربی حتما به عادت های روزانه و هفتگی و … شما میپردازد.

 

تغییر دادن طرز تفکر شما

ایجاد اعتماد به نفس و خود باوری در دانش آموز خیلی مهم است وقتی شخصی به انجام دادن کاری ایمان دارد حتما آن کار را انجام خواهد داد یک مشاور تحصیلی خوب ابتدا باید طرز تفکر دانش آموزان را بداند و دانش آموز را به سمت هدف و امیدواری سوق دهد.

 

 مشاور باید مقصد درست را تعیین کند

شما همیشه برای انجام هر کاری مقصد و هدفی دارید در زندگی هم باید شما مقصد و هدف درستی را برای خود تعیین کنید و آن مقصد باید به علایق و روحیات شما ربط داشته باشد در این زمینه یک مشاور خبره میتواند کمک بسیار مناسبی برای شما باشد.

یک مشاور خوب باعث رشد و باور پذیری دانش آموز می‌شود.

 

روش درس خواندن در رشته تجربی

وقتی شما روی موضوعی تسلط کافی نداشته باشید و مبحثی رو کامل نخوانده باشید اصلا نباید شروع به تست زدن کنید موضوعی راکه راجب آن میخواهید شروع به تست زدن کنید اول باید آن را به صورت تشریحی خیلی خوب یاد بگیرید و بعد موضوعی خواندن و در آخر تست.

 

نحوه آزمون گرفتن از خود 

اگر شما قصد دارید در منزل از خودتون آزمون بگیرید بلافاصله بعد از اینکه خواندن یک درس تموم شد از خودتون آزمون نگیرین چون این کار یک کار بی فایده است باید اول چند روز بگذرد تا شما به نتیجه واقعی برسید.

مشاور کنکور تجربی قرار است به شما چیز های جدیدی آموزش دهد و باید مانع از تلف شدن وقت شما شود پس شما هر چقدر زود تر برای داشتن مشاور اقدام کنید وقت کمتری رو از دست میدید.

 

 

بهترین مشاور کنکور تجربی

شماره تلفن بهترین مشاور کنکور پزشکی

رزرو وقت مشاوره تحصیلی تلفنی با استاد حسین پور

09170300085