خرید دفتر برنامه‌ریزی کنکور

 

انجام هر کار و هدفی نیاز به ابزار مناسب دارد. اگر موفقیت در کنکور سراسری را یک هدف در نظر بگیریم، حتما ابزار مناسب آن را پیش از شروع مشاوره کنکور و برنامه‌ریزی تحصیلی، بایستی آمده کنیم. این ابزار شامل منابع مناسب و متناسب با بودجه‌بندی کنکور، کلاس‌های خصوصی کنکور، مشاور حرفه‌ای کنکور و … است. اما نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده و مورد کم لطفی کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای کنکور قرار گرفته است، دفتر برنامه‌ریزی تحصیلی و کنکور است.

 

لزوم داشتن دفتر برنامه‌ریزی کنکور

حتما شنیده‌اید که متخصصان حوزه کسب و کار همیشه می‌گویند اهداف خود را فقط در ذهن نگه ندارید و حتما آنها را حتما روی یک کاغذ بنویسید. نوشتن هدف و چگونگی رسیدن به هدف، به نحوی تضمین کننده تعهد شما در رسیدن به آن خواهد بود.

کنکور به خودی خود یک هدف بزرگ است که برای رتبه برتر شدن در آن نیاز است قدم‌های کوچک‌تری برای رسیدن و خیز به سمت آن برداشته شود. پس نیاز است مسیر خود را تا کنکور به چندین هدف‌ کوچک و دست‌یافتنی تبدیل کنیم. به این منظور ما نیاز به خرید دفتر برنامه‌ریزی کنکور داریم.

 

چگونه دفتر برنامه‌ریزی کنکور خوبی بخریم؟

در این مورد اولین نکته، مشورت با مشاوره کنکور حرفه‌ای است. زیرا کمیت و کیفیت اطلاعاتی که شما در طول سال کنکور در این دفتر ثبت می‌کنید، باید توسط مشاوره کنکور حرفه‌ای شما تحلیل شود و برساس آن، عملکرد شما و نوع برنامه‌ریزی کنکوری شما تغییر یا اصلاح شود.

پس در قدم اول با مشاور کنکور خود مشورت کنید و قبل از خرید دفتر برنامه‌ریزی کنکور، نظر آنها را درباره برند مورد نظرشان جویا شوید و بدانید از شما روزانه چه اطلاعاتی را نیاز دارند تا متناسب با آن دفتر برنامه‌ریزی کنکور مناسب خریداری کنید.

 

ویژگی‌های کلی که باید هنگام خرید دفتر برنامه‌ریزی کنکور به آن توجه کنید

نکته اول آن است که صرفا تحت تاثیر ظاهر خاص دفترهای برنامه‌ریزی کنکور قرار نگیرید. اگرچه زیبایی دفتر برنامه‌ریزی کنکور تاثیر به سزایی در روحیه ما و میل ما به مراجعه به آن و ثبت اطلاعات روزانه مطالعاتی کنکور در آن دارد، اما بسیار مشاهده شده که کنکوری‌ها بویژه هنگام خرید اینترنتی دفتر برنامه‌ریزی کنکور، جذب ظاهر آن می‌شوند در حالیکه محتوای دفتر و جداول آنها ناقص و در برخی موارد به شدت غیر ضروری و استرس آور است.

از نظر محتوا نیز باید دفتر برنامه‌ریزی کنکور به نحوی طراحی شده باشد که محل مناسب برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد. علاوه بر آن بتوانید سایر فعالیت‌های حتی غیر درسی خود را در صورت لزوم در آن ثبت کنید. به عبارت دیگر برای تمام فعالیت‌های درسی و غیر درسی‌ای که یک کنکوری در طول روز ممکن است انجام دهد، محلی مناسب برای ثبت وجود داشته باشد.

 

کدام اطلاعات دفتر برنامه‌ریزی کنکور برای مشاور کنکور مهم‌تر است؟

متناسب با سبک کاری مشاور، درجه اهمیت اطلاعات برای هر مشاور تحصیلی متفاوت است. اما به طور کلی یک مشاور کنکور حرفه‌ای باید علاوه‌بر اطلاعات ثبت شده درسی مثل زمان مطالعه، تست‌های زده شده، نتایج آزمون و …، به اطلاعات مربوط به سبک زندگی کنکوری از قبیل ساعت خواب، میزان استراحت، میزان کار با گوشی و فعالیت در فضای مجازی و … هم توجه خاص داشته باشد. زیرا دقیقا همین اطلاعات است که می‌تواند مشاور کنکور را در مورد میزان وقت تلف شده یا اهمال‌کاری کنکوری مطلع کند.

 

قیمت دفتر برنامه‌ریزی کنکور

برند‌های مختلفی از دفتر برنامه‌ریزی در بازار وجود دارد که متناسب با جنس کاغذ و طراحی ظاهری و محتوایی قیمت‌های متفاوتی دارند. اما توجه کنید هنگام خرید اینترنتی دفتر برنامه‌ریزی کنکور، از طراحی تخصصی آن برای روحیه خود اطمینان حاصل کنید.

به طور مثال برخی از کنکوری‌ها، تمایل به خواندن جملات انگیزشی در دفتر برنامه‌ریزی تحصیلی خود دارند. دفترهای برنامه‌ریزی کنکور که حاوی این جملات در تمام صفحات خود هست در بازار موجود است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

این قسمت را تنها کسانی که قصد رتبه برتر شدن در کنکور را دارند مطالعه کنند

کتاب “یادگیری چالشی” نوشته مهندس حسین‌پور که نتیجه سال‌ها مشاوره کنکور و تحقیق در حوزه برنامه‌ریزی تحصیلی است، منبعی مهم برای یادگیری شیوه برنامه‌ریزی تحصیلی، استفاده از دفتر برنامه‌ریزی کنکور، شیوه‌های تست‌زنی و دیگر اطلاعات مهم و ضروری برای کنکوری‌ها و مدرسان و مشاوران برتر کنکور است. اگر خود را لایق رتبه برتر شدن در کنکور میبینید با خرید و مطالعه این منبع مهم، به هدف خود برسید.