کتاب تکنیک‌های تست‌زنی کنکور

 

تجربه بهترین مشاوران کنکور نشان داده است اکثر دانش‌آموزان خود را در زمینه تحصیلی و کنکور نابغه نمی‌دانند و این لقب را تنها به درصد معدودی از افراد دیگر اطلاق می‌کنند که همواره نمرات خوبی کسب می‌کنند و تکنیک‌های تست زنی را خوب بلدند. و جزو شاگرد برترهای کلاس‌های کنکور و آزمون‌های آزمایشی کنکور هستند.

اما سوال اینجاست آیا تفاوتی بین شما و آن درصد کم به اصطلاح نابغه وجود دارد؟

پاسخ بهترین مشاوران کنکور به این سوال “خیر” است؛ اگر شما نیز خود را جزو درصد بالای شاگردان معمولی در نظر می‌گیرید باید بدانید هیچ تفاوتی بین شما و آن دانش‌آموز به اصطلاح نابغه وجود ندارد. شما تنها به تکنیک‌های تست زنی کنکور و برنامه‌ریزی تحصیلی کنکور مجهز نیستید!

در ادامه این مقاله با معرفی بهترین کتاب روش‌های تست‌زنی کنکور، شما را به اصول و تکنیک‌های تست‌زنی کنکور مسلح خواهیم کرد.

 

تکنیک‌های تست زنی به روش شاگرد کنکوری‌های نابغه

با بررسی و رفتارشناسی رتبه‌های برتری که در هر سال با مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی موسسات کنکور کشور وارد دانشگاه‌های برتر کشور می‌شوند، به این نکته رسیده‌ایم که آنها از دیگر رتبه‌های کنکور برتری خاصی ندارند. آنها فقط به طور ذاتی از روش‌هایی برای تست‌زنی در کنکور استفاده می‌کنند که باقی افراد باید آنها را بیاموزند و برایشان ذاتی نیست.

در کتاب “یادگیری چالشی” که کتاب تکنیک‌های تست زنی که خاص رتبه برترهای کنکور است به صورت قدم به قدم به شما آموزش داده می‌شود. هیچ موفقیتی رمزآلود و اتفاقی نیست. افراد عادی تنها از متد و روش‌های تست‌زنی کنکور مطلع نیستند.

 

روش‌های منسوخ  اما رایج تست‌زنی سریع کنکور

با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید همه روش‌های مرسوم تست‌زنی کنکور را ببینید. یا اینکه با مشاهده فیلم‌های تکنیک‌های تست زنی دروس عمومی و تخصصی، با این روش‌ها آشنا شوید. به طور مثال روش تست‌زنی مهندسی معکوس، روش ضربدر‌منها، روش رد گزینه (که به غلط از روش‌های تست‌زنی بدون معلومات نیز شناخته می‌شود) و بسیاری از روش‌های دیگر که حتما شما از طریق اساتید کنکور سراسری یا دوستان خود شنیده‌اید.

اما این روش‌ها منسوخ شده‌اند! و متاسفانه مشاوران کنکور هنوز به خود این زحمت را نمی‌دهند تا به دنبال روش‌هایی کاربردی‌تر و ساده‌تر باشند و ذهن شاگرد کنکوری در طول سال کنکور با لیست عظیمی از تکنیک‌های تست‌زنی سریع، پر و مغشوش نکنند.

مفاهیم مرتبط با روش‌های تست‌زنی در کنکور در کتاب “یادگیری چالشی” آنقدر جامع شمول است که فقط مختص دانش‌آموزان کنکور سراسری نیست و تمامی داوطلبین کنکورهای کارشناسی و نیز کنکور کارشناسی ارشد نیز می‌توانند از آنها بهره ببرند.

 

زمان‌بر بودن تکنیک‌های تست‌زنی قدیمی

اگر از کنکوری‌های سال‌های گذشته درباره موانع و نواقص کار خود در سال کنکور سوال بپرسید، همه آنها یکی از چالشی‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی تحصیلی و مشاوره کنکور خود را حفظ و کاربردی کردن روش‌های تست‌زنی کنکور می‌دانند. به عبارتی تجربه آنها این نکته را تایید می‌کند که عملیاتی کردن لیست بلند بالایی از تکنیک‌های تست‌زنی کنکور، کاری دشوار و پر استرس است؛ علاوه بر آن گاها مشاهده شده شاگرد کنکوری در جلسه آزمون برای انتخاب روش تست‌زنی دچار مشکل و تردید می‌شود.

اما در سیستم یادگیری چالشی، دانش‌آموز کنکوری در مدت زمان کوتاهی قادر خواهد بود بدون استفاده از لیست بلندبالای روش‌های تست‌زنی کنکور، خود را در حل کردن تست‌های کنکور به درجه عالی برساند.

 

افزایش ماندگاری مفاهیم از طریق تست‌زنی به روش یادگیری چالشی

این روش به جای سردرگم کردن شاگرد کنکوری بین روش‌های مختلف تست‌زنی کنکور، و پر کردن ذهن شاگرد کنکوری از اطلاعات غیرضروری، تمرکز وی را بالا خواهد برد؛ به نحوی که ماندگاری تست‌های تمرینی حل شده کنکور در ذهن کنکوری، 8 برابر و سرعت تست‌زنی او به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

 

با خرید کتاب “یادگیری چالشی” جدیدترین تکنیک‌های تست زنی کنکور را بیاموزید و با آن تمام رکوردهای سابق خود در آزمون‌های آزمایشی کنکور را بشکنید.