گرفتن مشاور کنکور

 

فضای تجاری پیرامون کنکور سراسری و نیز ماهیت اضطراب آور خود کنکور، تصورات غلطی را در مورد آن به داوطلبان القا کرده است. یکی از این باورهای غلط این است که بدون گرفتن مشاور کنکور، هیچکس، قادر نیست در کنکور موفق شود. در حالیکه حتما همه ما افرادی می‌شناسیم که بدون گرفتن مشاور کنکور، در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند و نتیجه بدی هم بدست نیاورده‌اند.

اما تجربه داوطلبان کنکور نشان می‌دهد، تنها درصد بسیار کمی از این افرادِ با پشتکار و ویژگی‌های خاص، موفق به کسب رتبه‌های قابل قبول و پذیرش در رشته‌های برتر بهترین دانشگاه‌های کشور می‌شوند و عمده آنها به کسب رتبه‌های متوسط و ضعیف اکتفا می‌کنند!

گرفتن مشاور کنکور، تا حد قابل توجهی، درصد موفقیت شما را در کنکور افزایش می‌دهد. تقریبا تمام مشکلات موجود در مسیر کنکور، از قبیل عدم تمرکز، فراموشی مطالب و نیاز به مرور زیاد، سرعت پایین تست‌زنی، کند بودن سرعت درس خواندن و … با آموزش سبک مناسب مطالعه و یادگیری کنکوری توسط مشاور کنکور، به سادگی قابل حل است.

در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

 چه افرادی بدون گرفتن مشاور کنکور می‌توانند موفق شوند

کنکور سراسری، یک رقابت طولانی مدت با بودجه‌بندی پر حجم و فرسایشی است که چیزی کمتر از یک ماراتون سنگین ندارد. پس فقط کسانی می‌توانند بدون گرفتن مشاور کنکور در کنکور موفق شوند که در طول دوران تحصیل و نیز از لحاظ شخصیتی، کاملا شبیه یک دونده دو ماراتون باشند.

اولین ویژگی مهم در این افراد، تمرکز بالا در هنگام درس خواندن است. این افراد برخلاف عمده دانش‌آموزان که از نداشتن تمرکز و پرت شدن حواس در حین مطالعه شکایت می‌کنند، به طور ذاتی تمرکز قابل قبولی دارند.

به اینصورت که براساس روانشناسی یونگی، این افراد که عمدتا درون‌گرا هستند، قدرت تمرکز بالاتری نسبت به بقیه دارند و قادرند مدت زمان بیشتری پشت میز یکجا بنشینند و مشغول به مطالعه شوند. علاوه بر این، مهم است که این قابلیت در طول مدت زمان دوران تحصیل به درستی پرورش داده شود تا در سال کنکور بهترین کیفیت خود را بروز دهند.

ویژگی دیگر، تسلط داوطلب به اصول برنامه‌ریزی تحصیلی و سایر تکنیک‌های مهم در کنکور سراسری است. برخی افراد بخاطر تمایل خود به مطالعه، و نیز تجربه‌های قبلی، در این موارد اطلاعات خوبی دارند و علاوه بر این، از این موهبت ذاتی و خدادادی برخوردارند که مدل یادگیری و مطالعه ذاتی آنها همان چیزیست که برای کنکور سراسری اهمیت دارد.

از آنجاییکه نمی‌توان از یک دانش‌آموز 17، 18 ساله یا افراد پشت کنکوری‌ای که مدتی به شغل یا رشته تحصیلی دیگری مشغول بوده‌اند، انتظار اشراف به همه فنون مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی صحیح را داشت، احتمال ارتکاب به اشتباه نیز از طرف این دست افراد، بدون گرفتن مشاور کنکور اتفاقی طبیعی محسوب می‌شود.

 

مزایای گرفتن مشاور کنکور

حضور مشاور کنکور به معنای تضمین موفقیت شما نیست، اما قطعا یک مشاور کنکور حرفه‌ای درصد موفقیت شما در کنکور را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. مشاور کنکور یک راه بلد است که می‌تواند شما را از پیچ‌و‌خم‌های سال کنکور به سلامت عبور دهد.

به طور مثال، یک اصل کاملا واضح در کنکور این است که شما به عنوان داوطلب کنکور نمی‌توانید از روش‌های مطالعه و یادگیری‌ای که در پایه‌های دیگر تحصیلی استفاده کرده‌اید در کنکور سراسری موفق شوید. شاید بزرگترین اشتباه داوطلب کنکور تصور تکرار موفقیت‌های خود در آزمون‌های مدرسه، در کنکور سراسری به همان شیوه سابق است!

روش مطالعه و یادگیری دروس برای کنکور سراسری کاملا با روش مدرسه‌ای و شب امتحانی تفاوت فاحش دارد. گرفتن مشاور کنکور باعث می شود شما روش مطالعه و یادگیری مختص خودتان را بیابید و مسیر را ادامه دهید. به این ترتیب بعد از اتمام کنکور حسرت نخواهید خورد که چرا به سبک دیگری مطالعه نکردید؛ زیرا که مشاور کنکور حرفه‌ای بهترین شیوه ممکن را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

 

طراحی برنامه‌ریزی اختصاصی

تفاوت‌های زیاد بین انسان‌ها، لزوم داشتن نقشه‌راه جداگانه، برای هر داوطلب را ضروری می‌کند. به بیان دیگر، عادات روحی و شخصیتی داوطلبان با هم متفاوت است؛ یکی بازده مطالعاتی بهتری در شب دارد و دیگری به طور مثال باید بعدازظهرها حتما چرت کوتاهی بزند تا برای درس خواندن آمده شود. بنابراین، پر واضح است که نمی‌توان یک برنامه عمومی طراحی کرد که همه افراد با همه ویژگی‌ها وسلیقه‌ها بتوانند آن را اجرا کنند.

گرفتن مشاور کنکور، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که برنامه اختصاصی، متناسب با ویژگی‌های روحی و شخصیتی خود داشته باشید. مشاور کنکور حرفه‌ای شما، با رصد عادات رفتاری و ویژگی‌های شخصیتی شما، برنامه‌ریزی درسی را به شیوه‌ای طراحی خواهد کرد که بیشترین میزان راندمان مطالعه و یادگیری را در طول اجرای برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

با گرفتن مشاور کنکور، دزدان روحیه خود را نابود کنید

تجربه نشان داده است، داوطلبان کنکور سراسری در مقاطعی از زمان، دچار دلسردی شدید و نا امیدی می‌شوند. مشهورترین این مقاطع زمانی، حوالی دی و بهمن ماه است که تقریبا داوطلب تا نیمه راه آمده و احساس می‌کند در بیراهه‌ای مشغول دست و پا زدن است که هیچ سودی نخواهد داشت و به مقصد نخواهد رسید.

عبور داوطلب از این نوع بزنگاه‌ها، هنر روانشناسی خاصی را می‌طلبد. علاوه بر تسلط بر این هنر، باید این راهنمایی های نجات دهنده از طرف کسی باشد که داوطلب با او احساس راحتی و آرامش دارد و می‌داند که حال و احساس او را کاملا درک می‌کند. تنها، گرفتن مشاور کنکور خصوصی است که می‌تواند عبور با اطمینانی را از این بزنگاه‌ها به شما نوید دهد. گرفتن مشاور کنکور خصوصی، در طول زمان، به او فرصت می‌دهد که با خلقیات شاگرد خود آشنا شود و با احساس مسئولیتی که از شروط ابتدایی کار یک مشاور کنکور است، در عبور داوطلب کنکور از این نوع دلسردی‌ و نا‌امیدی‌ها کمک کند.

 

اهمیت در دسترس بودن مشاور کنکور

مسیری که یک داوطلب تا کنکور طی می‌کند، مسیری مبهم و ناشناخته برای اوست. پس کاملا طبیعیست که در طول این مسیر، داوطلب کنکور با موارد ناشناخته و سوال برانگیز زیادی روبرو شود. به طور مثال، هر گونه عقب افتادگی اتفاقی از برنامه، به سادگی می‌تواند تمرکز و آرامش داوطلب را بهم بزند و پیدا کردن راه حل برای این دست عقب‌افتادگی‌ها، آن‌هم در برنامه‌ریزی پر حجم کنکور سراسری، از دغدغه‌های مهم داوطلبان به شمار می‌آید.

در اینگونه مواقع، بسیار مهم است که داوطلب کنکور، راه حلی صحیح در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کند؛ زیرا که در غیر اینصورت، تمرکز وی، صرفا بر روی بخش عقب افتاده خواهد بود! گرفتن مشاور کنکور به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به مرسومات رایج، با مشاور کنکور حرفه‌ای خود تماس بگیرید و از او راهکار مناسب را دریافت کنید.

از آنجاییکه از این دست اتفاقات غیرمنتظره در طول سال کنکور بسیار پیش خواهد آمد، گرفتن مشاور کنکور این ویژگی را دارد که به جای خودخوری و درجا زدن ذهن بر روی مشکل، بتوانید آرامش خود را حفظ کنید؛ زیرا که اطمینان دارید مشاور کنکور حرفه‌ای شما، برای سوالات شما پاسخی درست و صحیح دارد.

 

افزایش راندمان مهمترین حسن گرفتن مشاور کنکور

هر چقدر شما دانش‌آموز با پشتکاری باشید، زمانی این انرژی و تلاش شما موثر واقع می‌شود که به طور درست جهت دهی شود تا حداکثر راندمان را برای شما به ارمغان بیاورد. در غیر اینصورت، تلاش زیاد، می‌تواند در طول سال پرفشار کنکور، منجر به خستگی ناگهانی یا به اصطلاح خالی کردن شما بویژه در زمان‌های خاص مثلا حوالی دی و بهمن ماه یا بعد از عید نوروز شود.

گرفتن مشاور کنکور باعث می‌شود، تلاش و تقسیم انرژی شما، به شکلی درست با بالاترین راندمان صورت بگیرد. تلاش غیر بهینه، همانند رانندگی با حداکثر سرعت در مسیری بی مقصد است که منتهی به خرابی موتور ماشین و دلسردی راننده می‌شود.