کتاب تکنیک‌های مطالعه + معرفی بهترین کتاب حوزه کنکور و برنامه‌ریزی تحصیلی

 

مسلط بودن به تکنیک‌های مطالعه از پیش‌نیاز‌های موفقیت در کنکور سراسری است. درباره روش‌ مطالعه کتاب‌های زیادی تاکنون به چاپ رسیده است که این خود نشان از اهمیت این موضوع در فرایند یادگیری و برنامه‌ریزی تحصیلی و کنکور دارد.

هرچقدر هم شاگرد سخت‌کوشی باشید، بدون مسلط بودن به تکنیک‌های مطالعه در حقیقت مشغول اتلاف انرژی خود هستید که می‌توانست بهتر از این مدیریت شود. بنابراین تمرکز و صرف وقت بر روی کسب این تکنیک‌ها یا مطالعه کتاب درباره روش مطالعه نه تنها اتلاف وقت محسوب نمی‌شود بلکه در حکم سرمایه‌گذاری برای موفق شدن خواهد بود.

 

 تکنیک‌های مطالعه:

در حقیقت تکنیک‌های مطالعه روش‌هایی هستند که به ما کمک می‌کنند درست‌تر و دقیق‌تر مطالب را بخوانیم و بعد از آن مطالب را در ذهن خود ماندگارترو در دسترس‌تر کنیم. به عبارتی روش‌های درست مطالعه، مشکل همیشگی افراد در مورد فراموشی مطالب را حل خواهند کرد.

در بهترین کتاب‌ها درباره مهارت‌های مطالعه، با تشریح روش‌های مختلف مطالعه از قبیل، خلاصه برداری،  تصویرسازی ذهنی، روش پس ختام و … سعی می‌شود راندمان مطالعه و یادگیری افراد افزایش یابد.

بنابراین از واجبات برای کنکوری‌ها، آشنایی کامل با این تکنیک‌ها و مطالعه کتاب روش‌های مطالعه است.

 

چه افرادی باید از کتاب تکنیک‌های مطالعه استفاده کنند؟

شاید در نگاه اول تصور کنید دانستن تکنیک‌های مطالعه مربوط به دانش آموزان کنکوری برای اجرای بهتر برنامه‌ریزی کنکوری خود است، اما از آنجاییکه مطالعه یکی از فعالیت‌های دائمی انسان هوشمند است، این روش‌ها مناسب و مورد نیاز همه افراد جامعه است. شاید بتوان به جرات گفت علت عدم علاقه‌ افراد به مطالعه و کتاب‌خوانی، عدم آگاهی آنها از روش درست مطالعه و نداشتن کتاب راهنمای مهارت‌های مطالعه است. طبیعیست وقتی شما از کار و فعالیتی نتیجه خوبی نمی‌گیرید، دیگر تمایل به انجام آن ندارید.

گذشته از عموم افراد که نیاز به دانش تکنیک‌های مطالعه دارند، به خصوص افرادی که اصطلاحا برونگرا نامیده می‌شوند، نیاز بیشتری به این دست روش‌ها و مهارت‌های مطالعه دارند. زیرا آنها به طور ذاتی قابلیت تمرکز بر روی یک متن به مدت طولانی را ندارند.

بنابراین اگر از خواندن کتاب و مطالعه تنفر دارید یا فرزندان شما جزو شاگرد کنکوری‌های برون‌گرای جامعه هستند، حتما به آموختن حرفه‌ای تکنیک‌های مطالعه نیاز دارید.

 

کتاب مهارت‌های مطالعه، یار کمکی شاگردان و مشاوران کنکور

مشاوران کنکور در جلسات مشاوره کنکور، زمان زیادی را صرف توضیح و تشریح روش‌های مطالعه و یادگیری به شاگردان خود می‌کنند. گاهی مجبور می‌شوند یک تکنیک را چندین و چند بار توضیح و آموزش دهند تا شاگرد کنکوری آنها بتواند این روش‌ها را به خوبی پیاده‌سازی کند.

اما کتاب درباره مهارت‌های مطالعه، به عنوان یک یار کمکی، به شاگرد کنکوری کمک می‌کند تا هر لحظه از روز به آن مراجعه کرده و به طور مفهومی و درونی با مقوله تکنیک‌های مطالعه روبرو شود که خود باعث ذخیره زمان و هزینه در سال مهم کنکور است.

 

بهترین روش مطالعه از نگاه بهترین مشاوران کنکور

سردرگمی کنکوری‌ها در استفاده از روش‌های متعدد مطالعه کنکوری، مشکلیست که مورد سوال عده زیادی از شاگردان کنکور است.

بهترین روش مطالعه کنکوری، روش “یادگیری چالشی” است که مورد تایید متخصصان علوم اعصاب نوین است که تطابق کامل با یافته‌های علمی در مورد مکانیسم یادگیری بهینه مغز دارد.

بهترین تکنیک مطالعه، تنها در کتاب “یادگیری چالشی” به تالیف مهندس حسین‌پور وجود دارد که این روزها به عنوان منبعی مهم برای شاگردان کنکوری و نیز بهترین مشاوران کنکور در بهترین موسسات کنکور کشور به شمار می‌رود.

با خرید این کتاب نه تنها با روش نوین مطالعه و یادگیری آشنا شوید، بلکه از روش برنامه‌ریزی به روش خطی نیز بهره‌مند شوید.