کتاب‌هایی برای موفقیت در کنکور

 

کنکور سراسری و سال منتهی به آن، مسیر پر فراز و نشیبی است که همه ما را بر آن می‌دارد تا از تمام امکانات موجود برای موفق شدن در آن استفاده کنیم. در کنار کلاس‌های خصوصی و عمومی کنکور و مشاوران حرفه‌ای کنکور، کتاب‌هایی برای موفقیت در کنکور نیز وجود دارند که در این مسیر می‌تواند اثر به سزایی داشته باشند.

 

بهترین زمان مطالعه کتاب‌های موفقیت در کنکور

به عقیده مشاوران کنکور برتر کشور و نیز رتبه برترهای سال‌های قبل، دانش‌آموزان هر چه خود را سریعتر، از هر لحاظ، برای رقابت سنگین کنکور آماده کنند نفع بیشتری را کسب خواهند کرد. از این رو کتاب‌هایی برای موفقیت در کنکور، در حین تحصیل باید مطالعه شوند تا چند و چون کنکور را از دریچه‌های مختلف به دانش‌آموز نشان بدهند.

بنابراین مطالعه کتاب‌هایی برای موفقیت در کنکور نه تنها برای دانش‌آموزان کنکوری مفید است، بلکه دانش‌آموزان مقاطع پایین‌تر نیز به منظور آمده شدن با کنکور نیز بهتر است آن را مطالعه کنند.

 

مطالب کتاب‌های موفقیت در کنکور

کتاب‌های بسیاری در زمینه موفقیت در کنکور تالیف شده‌اند که عمدتا توجه به جنبه‌های انگیزشی کنکور دارند. اما در بهترین کتاب موفقیت در کنکور یعنی کتاب “یادگیری چالشی” تمام تکنیک‌ها و ترفندهایی که یک کنکوری باید به آن مسلط باشد تا بتواند از پس برنامه‌ریزی تحصیلی و تست‌زنی کنکور برآید، به زبانی روان و کاربردی آموزش داده می‌شود. این کتاب بدون پرداختن به شعارهای انگیزشی، صرفا براساس مطالعات روز در زمینه روش‌های مطالعه و یادگیری، ماندگاری مطالعه و یادگیری را تا 8 برابر افزایش و سرعت مطالعه را 2 تا 3 برابر خواهد کرد.

گستره ازرشمندی از روش‌های صحیح مطالعه و یادگیری، شیوه برنامه‌ریزی به روش خطی، روش‌های صحیح تست‌زنی و نیز راهکارهای عملی و شفاف برای افزایش درصد و پایبندی به برنامه‌ریزی تحصیلی از جمله اطلاعات ویژه ایست که در کتاب “یادگیری چالشی” مورد توجه علاقمندان به مطالعه کتاب‌های حوزه کنکور و یادگیری قرارگرفته است.

 

اهمیت مطالعه  کتاب‌های موفقیت در کنکور

اگر شما هنوز به سال کنکور نرسیده‌اید، پس بهترین زمان ممکن است که با شیوه کار صحیح که مختص سال کنکور است، آشنا شوید و خود را از سایر رقبا پیش بیندازید. باید بدانید که نحوه مطالعه و ترفندها و تکنیک‌های یادگیری و تست‌زنی در سال کنکور به طور کلی با مقاطع تحصیلی قبلی تفاوت دارد و چه بهتر که آنها را زودتر بیاموزید و مورد آزمایش قرار دهید.

برای شاگردان کنکوری نیز همواره سرگردانی بسیاری در سال کنکور درباره نداشتن یک منبع جامع که بتواند نیازهای تکنیکی مربوط به مطالعه و یادگیری آنها را مرتفع کند، وجود داشته است. بهترین کتاب موفقیت در کنکور سراسری یعنی کتاب “یادگیری چالشی” با معرفی بهترین فنون و نکات لازم برای تبدیل شدن به یک کنکوری حرفه‌ای، منبع جایگزین ناپذیری برای کنکوری‌هاست.

 

کاربردی بودن کتاب موفقیت در کنکور

نگرانی کنکوری‌ها و خانواده آنها اینست که این کتاب‌ها شاید بیش از حد تکنیکی باشند و نتوانند برای کنکوری‌ها قابل درک و دنبال کردن باشند. در حالیکه نویسنده کتاب پرفروش “یادگیری چالشی“، مهندس حسین‌پور، با تجربه سالها جلسات مشاوره کنکور خصوصی و هدایت تحصیلی بسیاری از رتبه برترهای کنکور سراسری، به زبانی ساده و روان و با تمرکز بر عملی بودن راهکارها، کتاب را به شیوه‌ای تالیف کرده‌اند که به راحتی می‌تواند مورد استفاده کنکوری‌ها، دانش‌آموزان مقاطع بالاتر و نیز خانواده‌های آنها قرارگیرد.

بنابراین با خواندن این کتاب به مرور به طور قدم به قدم با صفرتا صد آنچه که برای آماده سازی برای کنکور نیاز است آشنا شده و آن را تمرین می‌کنید. بعد از آن نیز شما تقریبا تبدیل به کارشناس برای وضعیت خود می‌شوید و خواهید دانست بهترین تصمیمات برای مواقع حساس در طی سال کنکور شما چیست.