دانلود کتاب تکنیک‌های موفقیت و شیوه‌های نوین مطالعه

 

درباره دلایل موفقیت افراد در هر زمینه‌ای بویژه کنکور سراسری، بسیار صحبت می‌شود و سمینار برگزار می‌شود؛ اما افراد بسیار کمی هستند که درباره علل بزرگ شکست افراد در برنامه‌های خود، توضیح می‌دهند.

به عقیده مشاوران برتر کنکوردر کشور، بزرگترین دلیل شکست افراد در کنکور سراسری این است که با شیوه صحیح مطالعه آشنایی ندارند و برای کنکور نیز همانند با سبک مطالعاتی که در سایر پایه‌های خود داشته‌اند، به مطالعه می‌پردازند. در حالیکه باید پذیرفت که سبک مطالعه برای کنکور، با مطالعه برای امتحان پایان ترم کاملا تفاوت دارد.

بنابراین اگر می‌خواهید جزو شکست خورده‌های کنکور سراسری پیش‌رو نباشید، با مطالعه کتاب “یادگیری چالشی” و یادگیری تکنیک‌های موفقیت و شیوه‌های نوین مطالعه از رقبای خود پیشی بگیرید.

 

مطالب کتاب‌های قدیمی در حوزه شیوه‌های مطالعه

مطالب کتاب‌های رایج تکنیک‌های موفقیت و شیوه‌های نوین مطالعه شامل چیزهاییست که شما در طول زمان تحصیل خود حتی از دبیران مدرسه خود نیز شنیده‌اید:

  • مرحله قبل از مطالعه: تمرکز و فراهم کردن محیط مناسب مطالعه و شرایط ذهنی درست
  • مطالعه: معرفی شیوه‌هایی همچون خلاصه‌برداری، تندخوانی‌، تقویت قدرت حفظ کردن و …
  • مرحله امتحان: این مرحله به منظور تثبیت مطالب طراحی شده‌است.

 

حتما خودتان هم با ما موافقید که اگرچه مطالب گفته شده در این کتاب‌ها مفید است، اما چیز جدیدی برای شما داوطلبان کنکور محسوب نمی‌شود. ما این تکنیک‌های ساده مطالعه و یادگیری را، که در کتاب‌های تکنیک‌های موفقیت و مطالعه وجود دارند را، روش “یادگیری مدرسه‌ای” می‌نامیم.

اگرچه روش یادگیری مدرسه‌ای برای موفقیت شما در امتحانات پایان ترم در پایه‌های تحصیلی مختلف اثربخش است، اما اگر برای کنکور سراسری نیز از این روش یادگیری مدرسه‌ای استفاده کنید، باید موفقیت در کنکور و قبولی در رشته‌های برتر خداحافظی کنید! زیرا این روش، پاسخگوی سیستم چالشی کنکور سراسری نیست.

 

معایب روش‌های قدیمی مطالعه کنکور

در روش یادگیری مدرسه‌ای، فراموش کردن مطالب خوانده شده اتفاقی کاملا طبیعی و پذیرفته شده است. به همین دلیل است که در جلسات مشاوره کنکور و در برنامه‌ریزی تحصیلی، زمان بسیاری برای مرور مکرر مطالب در نظر گرفته می‌شود. در حالیکه در روش “یادگیری چالشی” به هیچ عنوان چنین مشکلی وجود نخواهد داشت و اساسا دنبال حفظ کردن چیزی نیستیم که قرار باشد آن را فراموش کنیم.

از مشکلات دیگر می‌توان به کندخوانی، وسواس مطالعاتی (که بویژه برای داوطلبانی که ذاتا وسواس هستند نیز آثار بدتری دارد) و در نهایت سرخوردگی داوطلب کنکور و دلزدگی از درس اشاره کرد. در حالیکه روش یادگیری چالشی روش نوین مطالعه است که هیچکدام از این مشکلات رایج را ندارد.

 

کتاب یادگیری چالشی به عنوان بهترین کتاب تکنیک‌های موفقیت و شیوه‌های نوین مطالعه

مهندس حسین‌پور، مؤلف کتاب “یادگیری چالشی“، در این کتاب، با سالها تجربه در زمینه مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی و آموزش شیوه‌های نوین مطالعه برای کنکور سراسری، با توجه به رقابتی‌تر‌ شدن کنکور سراسری و نیز پاسخگو نبودن روش یادگیری مدرسه‌ای برای داوطلبان کنکور، اقدام به معرفی روش یادگیری چالشی به عنوان تنها شیوه‌ برخورد با منابع کنکور سراسری کرده‌است.

در این روش شما با برنامه‌ریزی خطی، تا زمانی که بر روی یک مبحث به تسلط نرسیده باشید، سراغ مطالعه سرفصل بعدی نخواهید رفت. بنابراین با به دست آوردن دستاورد‌های کوچک اما انگیزه بخش، موفقیت و پیشرفت هر روز خود را در برنامه درسی مشاهده و لمس خواهید کرد.

 

صفر تا صد کنکور با بهترین کتاب تکنیک‌های موفقیت و روش مطالعه کنکور

در کتاب یادگیری چالشی، نه تنها شیوه صحیح مطالعه را خواهید آموخت، بلکه اطلاعات بسیاری درباره تست‌زنی چالشی، مدیریت زمان، افزایش درصد و … خواهید آموخت. به عبارتی همه آنچه شما برای برخورد با پدیده کنکور نیاز دارید در این کتاب به زبانی ساده و کاربردی در اختیار شما قرار می‌گیرد.